MailPoet - MP2 - en to ro_RO translation catalogue (1159 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
ro_RO: %1$s email(uri) programate.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
ro_RO: %1$s abonați au fost șterși.

en: "%2$s" imported from %1$s
ro_RO: "%2$s" importate din %1$s

en: "Read more" text
ro_RO: text "Citește mai multe"

en: "View in browser"
ro_RO: "Deschide în browser"

en: %1$s day | %1$s days
ro_RO[0]: %1$s zi
ro_RO[1]: %1$s zile
ro_RO[2]: %1$s zile

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
ro_RO: %1$s emailuri apar de mai multe ori decât o dată în fișierul tău: %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
ro_RO: %1$s emailuri nu sunt valide: %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
ro_RO: %1$s emailuri la fiecare %2$s

en: %1$s hour | %1$s hours
ro_RO[0]: %1$s oră
ro_RO[1]: %1$s ore
ro_RO[2]: %1$s ore

en: %1$s minute | %1$s minutes
ro_RO[0]: %1$s minut
ro_RO[1]: %1$s minute
ro_RO[2]: %1$s minute

en: %1$s out of %2$s sent.
ro_RO: %1$s din %2$s trimise.

en: %1$s second | %1$s seconds
ro_RO[0]: %1$s secundă
ro_RO[1]: %1$s secunde
ro_RO[2]: %1$s secunde

en: %1$s subscribers added to %2$s.
ro_RO: %1$s abonați au fost adăugați la %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
ro_RO: %1$s utilizatori au fost adaugați la "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
ro_RO: %1$s abonați au fost confirmați.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
ro_RO: %1$s abonați au fost mutați în "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
ro_RO: %1$s abonați au fost mutați din "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
ro_RO: %1$s abonaţi au fost îndepărtaţi din toate listele existente

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
ro_RO: %1$s abonati au fost exportați. Obține fișierul exportat [link]aici[/link].

en: %1$s week | %1$s weeks
ro_RO[0]: %1$s săptămână
ro_RO[1]: %1$s săptămâni
ro_RO[2]: %1$s săptămâni

en: %1$s year | %1$s years
ro_RO[0]: %1$s ani
ro_RO[1]: %1$s ani
ro_RO[2]: %1$s ani

en: %1$s's import list
ro_RO: %1$s liste importate

en: %1$sth
ro_RO: %1$s

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
ro_RO: %d fişier(e) au fost transferate cu succes

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
ro_RO: %s depășește limita maximă de upload pentru mai multe fișiere utilizate în browser.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
ro_RO: %s depășește mărimea maximă pentru upload pentru acest site.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
ro_RO: %sPentru editare%s, treci cu mouse-ul peste pentru a vedea butonul de editare.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
ro_RO: &#8220;%s&#8221; nu a putut fi uploadat.

en: &lt; Prev
ro_RO: &lt; Înapoi

en: (%1$s votes)
ro_RO: (%1$s voturi)

en: , %1$s of which were %2$s
ro_RO: , %1$s din care au fost %2$s

en: ... or duplicate one below to copy its design.
ro_RO: ... sau duplică unul de mai jos pentru a îi copia design-ul.

en: 1 line | %d lines
ro_RO[0]: 1 linie
ro_RO[1]: %d linii
ro_RO[2]: %d linii

en: 1st
ro_RO: Primul

en: 2nd
ro_RO: Al doilea

en: 3rd
ro_RO: Al treilea

en: 5 Minute User Guide
ro_RO: Manual de Utilizare în 5 minute

en: << Back
ro_RO: << Înapoi

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
ro_RO: Un MailPoet schimbat total. Lăsați distracția să înceapă.

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
ro_RO: Un checkbox este adăugat ca opţiune de abonare la newsletter pentru clienţii dumneavoastă atunci când fac cumpărături din magazinul digital

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
ro_RO: O nouă lista "%1$s" a fost creată din acest segment.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
ro_RO: Un abonat este direcționat către o pagină aleasă de către dvs., după ce a dat click pe link-ul de dezabonare, în josul newsletter-ului.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
ro_RO: O temă numită %1$s există deja. Pentru a o suprascrie, bifează căsuța corespunzătoare înainte de upload.

en: A well designed plugin for a simple idea.
ro_RO: Un plugin bine gândit pentru o idee simplă.

en: API Key
ro_RO: Cheia pentru API

en: Action Required
ro_RO: Necesită Acțiune

en: Actions will be executed after %1$s messages
ro_RO: Acțiunile vor fi executate dupa %1$s mesaje

en: Activate
ro_RO: Activează

en: Activate MailPoet Premium Version
ro_RO: Activați versiunea Premium a MailPoet

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
ro_RO: Activează dacă porturile SMTP sunt blocate.

en: Activate now
ro_RO: Activează acum

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add / Edit group of posts
ro_RO: Adaugă / Editează grupuri de posturi

en: Add Images
ro_RO: Adaugă imagini

en: Add Link & Alternative text
ro_RO: Adaugă Link & Text Alternativ

en: Add List
ro_RO: Adaugă Listă

en: Add New Field
ro_RO: Adăugați Câmp Nou

en: Add Subscriber
ro_RO: Adaugă abonat

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
ro_RO: Adăugați o casetă de verificare în formularele dvs. și alegeți în care dintre listele existente va fi adăugat utilizatorul.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
ro_RO: Adăugați o casetă de confirmare pe pagina de confirmare, astfel încât clienții dumneavoastră să se aboneze la newsletterul MailPoet.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
ro_RO: Adaugă un checkbox la formularul de inregistrare al acestui plugin, astfel noii dvs. utilizatorii se alătura la o listă aleasã de dvs.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
ro_RO: Adaugă un link în josul paginii la fiecare newsletter astfel abonații poată să își editeze profilul și listele. [link]Accesează pagina profilului tău.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
ro_RO: Adaugă un câmp nou pentru a-l adăuga la formularele dvs., astfel încât vizitatorii să poată primi newsletter-ul dvs. MailPoet.

en: Add item
ro_RO: Adăugați element

en: Add link / Alternative text
ro_RO: Adaugă link / Text alternativ

en: Add list
ro_RO: Adăugați lista

en: Add more themes
ro_RO: Adaugă mai multe teme

en: Add new field
ro_RO: Adăugați câmp nou

en: Add to list
ro_RO: Adăugare la lista

en: Added
ro_RO: Adaugat

en: Address:
ro_RO: Adresă:

en: After submit...
ro_RO: După trimitere...

en: Align center
ro_RO: Alinează la centru

en: Align left
ro_RO: Alinează la stânga

en: Align right
ro_RO: Alinează la dreapta

en: All
ro_RO: Toate

en: All %1$s subscribers are selected.
ro_RO: Toți cei %1$s abonați au fost selectați.

en: All Newsletters
ro_RO: Toate Newsletterele

en: All Sent
ro_RO: Trimise toate

en: All subscribers on this page are selected.
ro_RO: Toți abonații din această pagină sunt selectați.

en: Allow HTML edits
ro_RO: Permite editare HTML

en: Allow site admins to change the sending method
ro_RO: Permite administratorilor să schimbe metoda de trimitere

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
ro_RO: Permite administratorilor să dezactiveze Confirmarea la Înregistrare

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
ro_RO: Permite utilizatoriilor care se înregistrează să își aleagă singuri lista.

en: Allowed Files
ro_RO: Fișiere permise

en: Alphanumerical
ro_RO: Alfanumeric

en: Already paid?
ro_RO: Ai plătit deja?

en: Alternative text:
ro_RO: Text alternativ:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ro_RO: A apărut o eroare în timpul încărcării. Încearcă mai târziu.

en: An error occurred. [link]Show more details.[/link]
ro_RO: A apărut o eroare.[link] Arată mai multe detalii.[/link]

en: And taxonomies as well...
ro_RO: Si taxonimiile de asemenea...

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: April
ro_RO: Aprilie

en: Archive page shortcode
ro_RO: Arhivați pagina cu coduri scurte

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
ro_RO: Ești sigur că ai ales portul corect? Îl poți lăsa liber dacă nu știi ce să specifici

en: Are you sure you want to delete this custom field?
ro_RO: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest câmp personalizat?

en: Are you sure you want to delete this form?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi această formă?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ignori cei %1$s abonați din lista %2$s?

en: Ask for:
ro_RO: Întreabă pentru:

en: Authentication
ro_RO: Autentificare

en: Author:
ro_RO: Autor:

en: Auto Newsletters
ro_RO: Newsletter Automat

en: Automatic latest content
ro_RO: Conținut recent

en: Automatic newsletter
ro_RO: Buletin de informare automat

en: Automatically add paragraphs
ro_RO: Adaugă automat paragrafe

en: Automatically sent...
ro_RO: Trimis automat...

en: Average rating: %1$s
ro_RO: Media de rating: %1$s

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Back to lists
ro_RO: Înapoi la liste

en: Back to selection
ro_RO: Înapoi la selecție

en: Background
ro_RO: Fundal

en: Background color
ro_RO: Culoarea de fundal

en: Background color with alternate
ro_RO: Culori alternante de fundal

en: Batch insert options
ro_RO: Opțiuni inserare loturi

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
ro_RO: Fii creativ! Este primul lucru pe care abonații tăi îl văd. Fă-i să deschidă emailul tău.

en: Blocked IP
ro_RO: IP Blocat

en: Bookmarks Selection
ro_RO: Selecție de semne de carte

en: Bounce
ro_RO: Sare

en: Bounce Email
ro_RO: Adresa de email pentru manipulare

en: Bounce Handling
ro_RO: Manipulare

en: Bounce handling connection test
ro_RO: Test de conexiune

en: Bounce handling processing
ro_RO: Procesare manipulată

en: Bounced
ro_RO: Sărit

en: Bulk Actions
ro_RO: Acțiuni multiple

en: Button label:
ro_RO: Eticheta butonului:

en: CSV file
ro_RO: Fișier CSV

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
ro_RO: Puteți confirma că această coloană corespunde acelui câmp?

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
ro_RO: Nu pot accesa fișierul CSV. Verifică drepturile de acces la folderul "%1$s"

en: Categories and tags
ro_RO: Taguri şi Categorii

en: Categories:
ro_RO: Categorii:

en: Change log
ro_RO: Evidență schimbări

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
ro_RO: Modificați conținutul subsolului paginii in pagina MailPoet %1$sSettings%2$s.

en: Check again what you're trying to import.
ro_RO: Verifica-ți din nou ceea ce vreți să importați.

en: Check this box if you want transparency
ro_RO: Bifează această dacă vrei transparență

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
ro_RO: Verifică căsuța de email pentru activarea abonării.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
ro_RO: Verificați inbox-ul sau fișierul spam al email-ului dvs. pentru a confirma abonarea.

en: Checkbox
ro_RO: Casetă

en: Checking license
ro_RO: Verificând licența

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
ro_RO: Felicitări, Pluginul tău MailPoet Newsletter

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
ro_RO: Alege o formă de nume și email pentru emailurile de notificare.

en: Choose a list
ro_RO: Alegeți o listă

en: Clear selection
ro_RO: Anulează selecția

en: Click here to add a title or text.
ro_RO: Apasă aici pentru a adăuga un titlu sau un text.

en: Click here to subscribe
ro_RO: Apasă aici pentru abonare

en: Click here to unsubscribe
ro_RO: Click aici pentru dezabonare

en: Click here to view media.
ro_RO: Apasă aici pentru a vedea conținutul.

en: Clicked on
ro_RO: Click pe

en: Clicks
ro_RO: Click-uri

en: Close
ro_RO: Închide

en: Configuration and Permissions
ro_RO: Configurații și Permisiuni

en: Configure
ro_RO: Configurează

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
ro_RO: Configurați SPF & DKIM independent pentru fiecare site.

en: Configure each site manually
ro_RO: Configurează fiecare site manual

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
ro_RO: Configurează DNS-ul tău adăugând o valoare record în modul TXT așa cum arată mai jos.

en: Confirm Reinstallation
ro_RO: Confirmă Reinstalarea

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
ro_RO: Confirmați activarea plugin-ului Premium MailPoet?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
ro_RO: Confirmați instalarea plugin-ului Premium MailPoet?

en: Confirm unconfirmed subscribers
ro_RO: Confirmă abonații neconfirmați

en: Confirm your subscription to %1$s
ro_RO: Confirmă abonarea ta la %1$s

en: Confirmation page
ro_RO: Pagina de confirmare

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
ro_RO: Felicitări, licența ta Premium este activă. Un ultim pas...

en: Contact Support
ro_RO: Suport contact

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
ro_RO: Contactează administratorul servărului pentru a îl modifica, ar trebui să fie configurabil.

en: Content
ro_RO: Conținut

en: Copy
ro_RO: Copiază

en: Copy of
ro_RO: Copierea lui

en: Copy paste in a text box
ro_RO: Copiază și lipește într-o căsuță text

en: Create a new email
ro_RO: Crează un nou email

en: Create a new form
ro_RO: Crează o nouă formă

en: Create a new list
ro_RO: Crează o nouă listă

en: Create and send newsletters. Import and manage your lists. Add subscription forms in widgets, articles and pages. MailPoet (formerly Wysija) is a freemium plugin updated regularly with new features.
ro_RO: Creați și trimiteți newslettere. Importați și administrați listele dvs. Adăugați forme de abonare în widget-uri, articole și pagini. MailPoet (este) un plugin gratuit actualizat cu regularitate cu noi caracteristici.

en: Created on
ro_RO: Creat la

en: Crunching&hellip;
ro_RO: Crunching%hellip;

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
ro_RO: Ziua curentă în ordine, ex. 2, 3, etc.

en: Current day of the month number
ro_RO: Ziua curentă a lunii

en: Current month number
ro_RO: Numărul curent al lunii

en: Currently viewing
ro_RO: Vizualizare curentă

en: Custom Fields
ro_RO: Câmpuri personalizate

en: Custom dates
ro_RO: Perioade personalizate

en: Custom horizontal line
ro_RO: Linie orizontală modificabilă

en: Daily summary of emails sent
ro_RO: Un mic sumar al emailurilor trimise

en: Date
ro_RO: Dată

en: Date created
ro_RO: Creat în data

en: Date sent
ro_RO: Data trimisă

en: Day
ro_RO: Zi

en: Debug mode
ro_RO: Modul Debug

en: December
ro_RO: Decembrie

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
ro_RO: Decide ce e-mailuri un nou client primește în mod automat, în funcție de produsul pe care tocmai l-a cumpărat. Aceasta este un add-on Premium pentru WooCommerce.

en: Default style saved.
ro_RO: Stil implicit salvat.

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete field
ro_RO: Ștergeți câmpul

en: Delete image for all newsletters?
ro_RO: Ștergi imaginea din toate newsletterele?

en: Delete subscribers
ro_RO: Șterge abonați

en: Delete these newsletters for ever?
ro_RO: Ștergeți aceste buletine informative pentru totdeauna?

en: Delete these subscribers forever?
ro_RO: Ștergeți acești abonați pentru totdeauna?

en: Delete this newsletter for ever?
ro_RO: Ștergi acest newsletter definitiv?

en: Delete this subscriber forever?
ro_RO: Ștergeți acest abonat pentru totdeauna?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
ro_RO: Ștergerea unei liste nu duce și la ștergerea abonațiilor.

en: Delivery method
ro_RO: Metoda de livrare

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Details & PSD
ro_RO: Detalii & PSD

en: Device
ro_RO: Dispozitiv

en: Did these subscribers ask to be in your list?
ro_RO: Acești abonați au ales să fie în lista ta?

en: Dismiss
ro_RO: Renunță

en: Display and insert options
ro_RO: Afișați și inserați opțiunile

en: Display label within input:
ro_RO: Afișează etichetă la întrare:

en: Display labels in inputs
ro_RO: Arată etichetele la intrări

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
ro_RO: Nu este afișat corect? [link]Deschide newsletter-ul în browser.[/link]

en: Display...
ro_RO: Arată...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
ro_RO: Este afișat deasupra newsletter-ului. Nu uita să incluzi și link-urile către tag-uri, ex: [link]Link[/link]

en: Divider
ro_RO: Despărțitor

en: Divider Selection
ro_RO: Selecție de împărțire

en: Dividers Selection
ro_RO: Selecția de separatoare

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
ro_RO: Nu se potriveşte ca şi 'câmp de dată' dacă majoritatea rândurilor returnează aceeaşi eroare.

en: Do or do not. There is no try.
ro_RO: Fă-o sau nu o fă. Nu există încercare.

en: Do you want to install that version?
ro_RO: Vreți să instalați aceea versiune?

en: Domain
ro_RO: Domeniu

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
ro_RO: Nu uitați să includeți: <br><br>[activation_link]Confirmați abonarea dvs.[/activation_link]. <br><br>Opțional: [lists_to_confirm]

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
ro_RO: Nu vezi add-on-ul pe care îl cauţi?<a href="%s">Trimite-l</a>în formularul nostru de contact

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
ro_RO: Nu trimite către abonații existenți, doar celor care vor urma.

en: Don't wait & send right now.
ro_RO: Trimite acum & numai aștepta.

en: Done
ro_RO: Gata

en: Download
ro_RO: Descarcă

en: Download as .zip
ro_RO: Descarcă în format .zip

en: Download original Photoshop file
ro_RO: Descară fișierul original Photoshop

en: Download the Premium plugin.
ro_RO: Descărcați plugin-ul Premium

en: Downloads: %1$s
ro_RO: Descărcări: %1$s

en: Draft
ro_RO: Schițe

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
ro_RO: Trage aici %1$s text, postări, despărțitoare.%2$s Vezi în dreapta!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
ro_RO: Trage widget-urile de mai jos în newsletter.

en: Drop files here
ro_RO: Trage fișiere aici

en: Drop your footer image here.
ro_RO: Trage de imagine în josul paginii.

en: Drop your logo in this header.
ro_RO: Trage de logo-ul tău în antet.

en: Duplicate
ro_RO: Duplică

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit Automatic latest content
ro_RO: Editează Conținut recent

en: Edit Lists
ro_RO: Editează Liste

en: Edit custom field
ro_RO: Editați câmpul personalizat

en: Edit display
ro_RO: Editați afișarea

en: Edit field
ro_RO: Editați câmp

en: Edit form
ro_RO: Editați formular

en: Edit lists
ro_RO: Editează listele

en: Edit name
ro_RO: Editează nume

en: Edit subscription page link
ro_RO: Editează abonarea

en: Edit text
ro_RO: Editează textul

en: Edit your subscriber profile: %1$s
ro_RO: Editează profilul abonatului: %1$s

en: Edit your subscription
ro_RO: Editează abonarea ta

en: Editing list %1$s
ro_RO: Editare listă %1$s

en: Element has been deleted.
ro_RO: Elementul a fost șters.

en: Elements deleted
ro_RO: Elementele sunt sterșe

en: Email %1$s already exists.
ro_RO: Emailul %1$s deja există.

en: Email Address
ro_RO: Adresă de email

en: Email Status
ro_RO: Starea emailului

en: Email content
ro_RO: Conținutul emailului

en: Email notifications
ro_RO: Notificări pe email

en: Email subject
ro_RO: Subiectul emailului

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
ro_RO: Emailul va fi trimis către %1$s la %2$s

en: Enable MailPoet's Cron
ro_RO: Activați cronul MailPoet

en: Enable signup confirmation
ro_RO: Activează confirmarea la înscriere

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
ro_RO: Activați pentru a vedea erorile MailPoet. Dacă vreți ajutor în rezolvare problemelor echipa de suport vă va cere să activați acestă opțiune.

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
ro_RO: Forțează toate site-urile să trimită unic DE LA adresa de email. Trebuie doar să configurezi Automated Bonuce Handling (Premium), SPF & DKIM doar o singură dată.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
ro_RO: Introdu adresele de email care vor primi notificările (separate de virgulă).

en: Error Saving newsletter...
ro_RO: Eroare la salvarea newsletter-ului...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
ro_RO: Eroare la trimiterea mesajului <b><i>%s</i></b> către <b><i>%s</i></b>

en: Error Validating the fields
ro_RO: Eroare la Validarea câmpurilor

en: Error matching date.
ro_RO: Eroare în potrivirea datelor.

en: Error when inserting emails.
ro_RO: Eroare la inserarea de emailuri.

en: Error when inserting list.
ro_RO: Eroare la inserarea listei.

en: Excel for Windows
ro_RO: Excel pentru Windows

en: Exit popup will appear when your cursor leaves the window.
ro_RO: Popup-ul de iesire va apare cand cursorul va parasi fereastra.

en: Exit popups are not only "in vogue", they are provably increasing conversions and therefore boost marketing, signups and sales. wBounce displays an inline popup before the user leaves your site.
ro_RO: Popupurile de iesire nu sunt numai "la moda", ele maresc demonstrat conversia si de aceea ajuta marketingul, abonamentele si vanzarile. wBounce afiseaza un popup inainte ca utilizatorul sa paraseasca siteul tau.

en: Export
ro_RO: Exportă

en: Export Subscribers
ro_RO: Exportă Abonații

en: Export confirmed subscribers only
ro_RO: Exportă doar abonații confirmați

en: Export to CSV
ro_RO: Exportă în CSV

en: Exporting %1$s subscribers
ro_RO: Exportare %1$s abonati

en: Extended functionalities to the free version.
ro_RO: Funcționalități extinse față de versiunea gratuită

en: FROM email address for sites using this method
ro_RO: DE LA adresa de email pentru site-urile care utilizează această metodă

en: Failed Permanently
ro_RO: Eșuat permanent

en: Failed Send
ro_RO: Trimitere eșuată

en: February
ro_RO: Februarie

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
ro_RO: Câmpul "%1$s" este necesar în lista "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
ro_RO: Câmpul "%1$s" trebuie să fie un Email valid.

en: Field's name:
ro_RO: Numele câmpului:

en: File canceled.
ro_RO: Fișier anulat.

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Filter by status
ro_RO: Filtrați după status

en: Filter by type
ro_RO: Filtrați după tip

en: Final step: last details
ro_RO: Pasul final: ultimele detalii

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: First name
ro_RO: Prenume

en: First step: main details
ro_RO: Primul pas: detaliile principale

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Footer background
ro_RO: Imagine de fundal subsol

en: Footer text
ro_RO: Text de subsol

en: For your own use and never shown to your subscribers.
ro_RO: Doar pentru utilizare proprie.

en: Free
ro_RO: Gratuit

en: Friday
ro_RO: Vineri

en: From
ro_RO: Nu

en: Full name of current day
ro_RO: Numele complet al zilei curente

en: Full name of current month
ro_RO: Numele complet al lunii curente

en: Geeky Options
ro_RO: Opțiuni geeky

en: Get Help!
ro_RO: Primește ajutor!

en: Get Premium now
ro_RO: Treci pe Premium acum!

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
ro_RO: Treceți pe [link]MailPoet Premium[/link] pentru a vizualiza link-ul.

en: Get all MS users
ro_RO: Obține toți utilizatorii MS

en: Go Premium!
ro_RO: Treci pe Premium!

en: Great, you'll never hear from us again!
ro_RO: Păcat, se pare că nu vei mai auzi de noi niciodată!

en: HTTP error.
ro_RO: Eroare HTTP.

en: Header
ro_RO: Antet

en: Header background
ro_RO: Antet fundal

en: Heading 1
ro_RO: Rubrică 1

en: Heading 2
ro_RO: Rubrică 2

en: Heading 3
ro_RO: Rubrică 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
ro_RO: Bună!
    
    Felicitări! Ești abonat la newsletter-ul de pe site-ul nostru.
    Trebuie să îți activezi abonarea la lista(ele):  [lists_to_confirm] apăsând pe link-ul de mai jos:
    
    [activation_link]Apasă aici pentru activarea abonării tale la newsletter.[/activation_link]
    
    Mulțumim,
    
    Echipa de șoc!

en: Here is the list of bounced emails.
ro_RO: Aici găsesti o listă cu emailurile sărite.

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
ro_RO: Hei! %1$s are o actualizare (versiunea %2$s), <a href="%3$s">Click aici pentru actualizare</a>.

en: Hey! We have a quick question for you:
ro_RO: Hei! Avem o scurtă întrebare pentru tine:

en: Hide
ro_RO: Ascunde

en: Hide display options
ro_RO: Ascunde opțiunile de afișare

en: Hide this message
ro_RO: Ascunde acest mesaj

en: Hide!
ro_RO: Ascunde!

en: Horizontal line
ro_RO: Linie orizontală

en: How about a new list?
ro_RO: Ce zici de o nouă listă?

en: How do you want to import?
ro_RO: Cum vrei să imporți?

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just subscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
ro_RO: Salut,
    Abonatul %1$s s-a abonat la lista '%2$s'
    
    Numai bine,
    Pluginul MailPoet

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just unsubscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
ro_RO: Salut,
    
    Abonatul %1$s a renuntat la abonamentul din lista '%2$s'
    
    Numai bine, 
    
    Pluginul MailPoet

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
ro_RO: Voi configura un "cron job" pe server pentru a fi executat la frecvența pe care o vreau. Citește despre [link]cum poți configura singur un "cron job"[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
ro_RO: Sunt un utilizator premium, MailPoet.com se va asigura că email-urile mele sunt trimise la timp.

en: IO error.
ro_RO: Eroare IO.

en: IP address
ro_RO: Adresa IP

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
ro_RO: Dacă vreau, pot [link]crea un cron job adițional[/link] la sfârșit pentru a mări frecvența.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
ro_RO: Dacă vreau, pot [link]crea un cron job adițional[/link] la sfârșit pentru a mări frecvența trimiterilor.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
ro_RO: Dacă există o temă cu același nume, se suprascrie.

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
ro_RO: Dacă răspunsul este "nu", consideră că ești un spammer.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
ro_RO: Dacă confirmi modificarea temei, setările se vor suprascrie în antet, subsol, despărțitoare și stiluri

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
ro_RO: Dacă confirmați asta, toate datele dvs. MailPoet vor fi șterse (newslettere, teme, statistici, liste, abonati, etc.)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
ro_RO: Dacă aveți această problemă, atunci aceasta este soluția pentru dvs. Și complet gratuit.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
ro_RO: Dacă lași această zonă goală, ea nu va fi afișată după ce trimiți emailul.

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
ro_RO: Dacă recent, ai trimis cu succes, mai multe emailuri, acele erori ar putea fi din cauza limitării servărului.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
ro_RO: Dacă doreşti să foloseşti o adresă Gmail, va trebui să trimiţi folosind Gmail.Verifică <a id="tip-send-with" href="%s"> setările de trimitere</a>

en: Ignore column...
ro_RO: Ignoră coloana...

en: Ignore current subscribers
ro_RO: Ignoră abonații actuali

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image Parameters
ro_RO: Parametrii imaginii

en: Image alignment
ro_RO: Aliniamentul imaginii

en: Image has been deleted.
ro_RO: Imaginea a fost ștearsă.

en: Image selection has been saved.
ro_RO: Selecția de imagini a fost salvată.

en: Image selection has not been saved.
ro_RO: Selecția de imagini nu a fost salvată.

en: Image width
ro_RO: Lățimea imaginii

en: Images
ro_RO: Imagini

en: Import
ro_RO: Importă

en: Import "%1$s" as date field
ro_RO: Importați "%1$s" ca, câmp de date

en: Import Subscribers
ro_RO: Importă Abonații

en: Import as "%1$s"
ro_RO: Importați ca "%1$s"

en: Import from %1$s
ro_RO: Importă de la %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
ro_RO: Importul din pluginul %1$s a fost anulat.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
ro_RO: Importul din pluginul %1$s s-a făcut cu succes.

en: Import subscribers from plugins
ro_RO: Importă abonații din pluginuri

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
ro_RO: Importă %1$s abonați de la pluginul: %2$s

en: In Queue
ro_RO: În Așteptare

en: In queue
ro_RO: În așteptare

en: Include author
ro_RO: Include autorul

en: Include categories
ro_RO: Include categoriile

en: Includes: %1$s
ro_RO: Include: %1$s

en: Industry
ro_RO: Industrie

en: Information is missing.
ro_RO: Lipsește informația.

en: Insert Subscription Form
ro_RO: Inserează Formă de Abonare

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
ro_RO: Inserează [newsletter:total] pentru a vedea numărul de posturi, [newsletter:post_title] pentru a vedea ultimul titlu & [newsletter:number] pentru a vedea numărul lor.

en: Insert block here
ro_RO: Inserează un bloc aici

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
ro_RO: Inserați date dinamice legate de abonații dvs., newsletter, data de astăzi, etc...

en: Insert form
ro_RO: Inserează formă

en: Insert selected
ro_RO: Inserați-le pe cele selectate

en: Inserting selected articles...
ro_RO: Inserați articolele selectate...

en: Install Themes
ro_RO: Instalează Teme

en: Install from WordPress.org
ro_RO: Instalați din WordPress.org

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
ro_RO: Instalare plugin MailPoet Newsletter Premium

en: Installing MailPoet Premium Version
ro_RO: Instalare versiune Premium MailPoet

en: Is this field mandatory?
ro_RO: Este obligatoriu acest câmp?

en: Issue number
ro_RO: Număr de emitere

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
ro_RO: Nu tot timpul funcționează așa cum vrem noi, nu-i așa? Avem un [link]site de suport dedicat[/link] cu documentații și un sistem de tichete.

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
ro_RO: Se pare ca widgetul a fost șters din secțiunea [link]widgets[/link] a Wordpress.

en: It's free, and has proven popular with our users.
ro_RO: E gratuit, şi utilizatorii îl consideră popular.

en: January
ro_RO: Ianuarie

en: July
ro_RO: Iulie

en: June
ro_RO: Iunie

en: Key
ro_RO: Cheie

en: Label:
ro_RO: Etichetă:

en: Last
ro_RO: Ultimul

en: Last 180 days
ro_RO: Ultimele 180 de zile

en: Last 30 days
ro_RO: Ultimele 30 de zile

en: Last 365 days
ro_RO: Ultimele 365 de zile

en: Last 7 days
ro_RO: Ultimele 7 zile

en: Last 90 days
ro_RO: Ultimele 90 de zile

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Last click
ro_RO: Ultimul pe care s-a dat click

en: Last month
ro_RO: Ultima lună

en: Last name
ro_RO: Nume

en: Last open
ro_RO: Ultimul deschis

en: Last updated: %1$s
ro_RO: Ultima actualizare: %1$s

en: Latest batch was sent %1$s ago.
ro_RO: Ultimul lot a fost trimis în urmă cu %1$s.

en: Latest content already sent.
ro_RO: Ultimul conținut deja trimis.

en: Latest post title
ro_RO: Ultimul titlu postat

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
ro_RO: Leaky Paywall este un plugin Premium folosit pentru a adăuga conţinut în spatele unei interfeţe de plată. Acest add-on gestionează subscrierile clienţilor clienţilor tăi.

en: Learn more.
ro_RO: Învată mai multe.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
ro_RO: Lasă această opțiune în stare DA. Doar o mică porțiune a serviciului SMTP cere ca Autentificarea să fie oprită.

en: Let subscribers select their lists:
ro_RO: Permite abonațiilor să își selecteze listele:

en: Letters only
ro_RO: Doar litere

en: Line is empty
ro_RO: Rândul este gol

en: Link to browser version
ro_RO: Trimite către browser

en: Links
ro_RO: Link-uri

en: List "%1$s" has been deleted.
ro_RO: Lista "%1$s" a fost ștearsă.

en: List "%1$s" has been duplicated.
ro_RO: Lista "%1$s" a fost duplicată.

en: List "%1$s" has been synchronised.
ro_RO: Lista "%1$s" a fost sincronizată.

en: List created based on a newsletter segment.
ro_RO: Listă creată pe baza unui segment a newsletter-ului.

en: List has been updated.
ro_RO: Lista a fost updatată.

en: List of fields to export
ro_RO: Lista câmpurilor pentru export

en: List of forms
ro_RO: Listă de forme

en: List selection
ro_RO: Selecția listei

en: Lists
ro_RO: Liste

en: Lists and Subscribers
ro_RO: Liste și Abonați

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
ro_RO: Listele la care utilizatorul s-a abonat.

en: Loading more Results...
ro_RO: Se încarcă mai multe rezultate...

en: Loading results...
ro_RO: Rezultatele se încarcă...

en: Loading...
ro_RO: Încărcare...

en: Local time is <code>%1$s</code>
ro_RO: Ora locală este <code>%1$s</code>

en: Login
ro_RO: Logare

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
ro_RO: Cauți o metodă mai rapidă de trimitere? [link]Citește mai multe[/link] pentru a trimite prin SMTP.

en: MailPoet Subscription Form
ro_RO: Formular abonare MailPoet

en: MailPoet Version
ro_RO: Versiunea de MailPoet

en: MailPoet Version:
ro_RO: Versiunea de MailPoet:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
ro_RO: MailPoet nu a putut fi reinstalat din cauză că folderul <em>wp-content/uploads/wysija</em> nu trebuie să fie protejat la scriere. Schimbă accesul și reinstalează.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
ro_RO: MailPoet a fost reinstalat cu succes folosind aceeași versiune. Setările și datele au fost șterse.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
ro_RO: MailPoet a fost dezinstalat. Site-ul tău nu mai conține MailPoet.

en: MailPoet page
ro_RO: Pagina MailPoet

en: MailPoet says:
ro_RO: MailPoet spune:

en: Mailbox Full
ro_RO: Căsuță de mail plină

en: Mailbox not available
ro_RO: Căsuța de email nu este disponibilă

en: March
ro_RO: Martie

en: Match data
ro_RO: Potriviți informațiile

en: Maximum of posts to show
ro_RO: Arată numărul maxim de posturi

en: Maximum upload file size: %d%s.
ro_RO: Mărimea maximă permisă a fișierului este de: %d%s.

en: May
ro_RO: Mai

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
ro_RO: Memorie depășită. Încearcă un fișier mai mic.

en: Message delayed
ro_RO: Mesaj întârziat

en: Method set by the network admin.
ro_RO: Metodă setată de administratorul de rețea.

en: Modified On
ro_RO: Modificat pe

en: Modify
ro_RO: Modifică

en: Monday
ro_RO: Luni

en: Month
ro_RO: Luna

en: Month (January, February,...)
ro_RO: Luna (Ianuarie, Februarie,...)

en: Move to list
ro_RO: Mutare în lista

en: My first list
ro_RO: Prima mea listă

en: My rating: %1$s
ro_RO: Ratingul meu: %1$s

en: N/A
ro_RO: Necunoscut

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name & email of yourself or your company.
ro_RO: Numele & emailul tău sau al companiei.

en: Network's Default Sending Method
ro_RO: Metoda de trimitere definită de rețea

en: Network's Method
ro_RO: Metodă de rețea

en: Never opened or clicked
ro_RO: Niciodată deschis sau dat click

en: New Form
ro_RO: Nouă Formă

en: New form
ro_RO: O nouă formă

en: New list
ro_RO: Lista nouă

en: New subscriber to %1$s
ro_RO: Un nou abonat la %1$s

en: Newsletter Images
ro_RO: Imaginile Newsletter-ului

en: Newsletter Pro (by Satollo)
ro_RO: Newsletter Pro (de Satollo)

en: Newsletter Subject
ro_RO: Subiectul Newsletter-ului

en: Newsletter can't be deleted.
ro_RO: Newsletter-ul nu poate fi șters.

en: Newsletter deleted.
ro_RO: Newsletter șters.

en: Newsletter has been saved as a draft.
ro_RO: Newsletter-ul a fost salvat ca și ciornă.

en: Newsletter has been saved.
ro_RO: Newsletter-ul a fost salvat.

en: Newsletter has been scheduled.
ro_RO: Newsletter-ul a fost programat.

en: Newsletter profile has been updated.
ro_RO: Profilul newsletter-ului a fost actualizat.

en: Newsletter successfully created.
ro_RO: Newsletter-ul a fost creat cu succes.

en: Newsletters
ro_RO: Newslettere

en: Newsletters (by Tribulant)
ro_RO: Newslettere (de Tribulant)

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
ro_RO: Newsletter-ele au fost deja trimise. Ultimul newsletter va fi trimis imediat după.

en: Next &gt;
ro_RO: Înainte &gt;

en: Next send out in %1$s
ro_RO: Următoarea trimitere în %1$s

en: Next send out on %1$s
ro_RO: Următoarea trimitere pe %1$s

en: Next step
ro_RO: Următorul pas

en: Next try in %s minutes.
ro_RO: Următoarea încercare în %s minute.

en: No
ro_RO: Nu

en: No Results were found
ro_RO: Nu a fost gasite rezultate.

en: No email sent.
ro_RO: Email-ul nu a fost trimis.

en: No list specified
ro_RO: Nici o listă specificată

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
ro_RO: Nici un abonat găsit, probabil a fost șters.

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
ro_RO: Nu, mulțumesc! Am destui vizitatori pe siteul meu. Vizitele lor vor declansa automat cronul MailPoet.

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
ro_RO: Nici un mesaj din așteptare nu a fost trimis? Atunci activează această opțiune.

en: Not Configured!
ro_RO: Neconfigurat!

en: Not active.
ro_RO: Inactiv.

en: Not sent
ro_RO: Nu a fost trimis

en: Not sent yet.
ro_RO: Netrimise încă.

en: Note:
ro_RO: Notă:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
ro_RO: Notă: Află exact ce a deschis și pe ce a dat click acest abonat cu [link]versiunea Premium.[/link]

en: Nothing
ro_RO: Nimic

en: November
ro_RO: Noiembrie

en: Number of lines:
ro_RO: Număr de linii:

en: Numbers only
ro_RO: Doar numere

en: October
ro_RO: Octombrie

en: Once a week
ro_RO: O dată pe săptămână

en: Once every 28 days
ro_RO: O dată la fiecare 28 de zile

en: Once every fifteen minutes
ro_RO: La fiecare cincisprezece minute

en: Once every five minutes
ro_RO: La fiecare cinci minute

en: Once every minute
ro_RO: Odată la câteva minute

en: Once every ten minutes
ro_RO: La fiecare zece minute

en: Once every thirty minutes
ro_RO: La fiecare treizeci de minute

en: Once every two hours
ro_RO: O dată la două ore

en: Once every two minutes
ro_RO: La fiecare două minute

en: One configuration for all sites
ro_RO: O singură configurație pentru toate site-urile

en: One email has been sent. | %d emails have been sent to unconfirmed subscribers.
ro_RO[0]: %d mailuri au fost trimise spre abonaţi neconfirmaţi
ro_RO[1]: %d mailuri au fost trimise spre abonaţi neconfirmaţi
ro_RO[2]: %d mailuri au fost trimise spre abonaţi neconfirmaţi

en: One less subscriber to %1$s
ro_RO: Un abonat mai puțin la %1$s

en: Oops! There are no newsletters to display.
ro_RO: Oops! Nu sunt buletine informative de afișat.

en: Oops! We could not add you!
ro_RO: Oops! Nu te putem adăuga!

en: Oops! You're already subscribed.
ro_RO: Ups! Ești deja abonat.

en: Open, clicks, unsubscribed
ro_RO: Deschise, afișări, dezabonări

en: Opened
ro_RO: Deschis

en: Opened & Clicked
ro_RO: Deschis și dat click

en: Opened & Unsubscribed
ro_RO: Deschis și dezabonați

en: Opened date
ro_RO: Data deschiderii

en: Opened only
ro_RO: Deschis doar

en: Order:
ro_RO: Comandă:

en: Ordering
ro_RO: Sortare

en: Our toolbar doesn't load?
ro_RO: Bara de instrumente nu se încarcă?

en: Page %1$s
ro_RO: Pagina %1$s

en: Page does not exist.
ro_RO: Pagina nu există.

en: Page is not accessible.
ro_RO: Pagina nu este accesibilă.

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: Password
ro_RO: Parola

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
ro_RO: Lipiți acest cod scurt într-o pagină pentru a afișa o listă a newsletter-urilor trecute.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
ro_RO: Lipiți acest cod scurt pentru a afișa numărul de abonați confirmați în post sau pagină.

en: Pause
ro_RO: Pauză

en: Paused
ro_RO: Pauză

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
ro_RO: Număr de telefon, (+,-,#,(,) și spațiile sunt permise)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
ro_RO: Fișierele Photoshop sunt disponibile doar pentru clienții [link]Premium[/link].

en: Pick a date
ro_RO: Alege o dată

en: Pick a list
ro_RO: Alege o listă

en: Pick one or many lists
ro_RO: Alege una sau mai multe liste

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
ro_RO: Alega lista la care vrei să imporți acești abonați.

en: Pick your prefered configuration?
ro_RO: Alegi configurația preferată?

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
ro_RO: Te rog contactează hostul tău sau administratorul serverului pentru a remedia această problemă.

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
ro_RO: Vă rugăm ștergeți <%= chars %>caracterul<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
ro_RO: Vă rugăm introduceți <%= chars %> mai mult caracter<%= plural %>

en: Please enter first name
ro_RO: Introdu prenumele

en: Please enter last name
ro_RO: Introdu numele

en: Please make a selection first!
ro_RO: Selectează prima oară!

en: Please select a newsletter.
ro_RO: Alege un newsletter.

en: Please select an article.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un articol

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
ro_RO: Încearcă să urci acest fișier cu %1$suploaderul browser-ului%2$s.

en: Please verify your link to this page.
ro_RO: Verifică linkul către această pagină.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
ro_RO: Verifică te rog configurația emailului și fi sigur că poți trimite un email de test.

en: Position your mouse over the image to the left.
ro_RO: Poziționează cursorul peste imaginea din stânga.

en: Post Notifications
ro_RO: Notificări posturi

en: Post Selection
ro_RO: Selecția Postului

en: Post type
ro_RO: Tipul postării

en: Posts
ro_RO: Posturi

en: Preceded by:
ro_RO: Precedat de:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
ro_RO: Licența Premium nu există pentru site-ul tău. Cumpăr-o de [link]aici[/link].

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
ro_RO: Utilizatorii premium salvează 20% cu acest cupon: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
ro_RO: Utilizatorii premium salvează 20% cu acest cupon: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
ro_RO: Utilizatorii premium salvează 25% cu acest cupon: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
ro_RO: Versiunea premium este validă pentru site-ul tău.

en: Preselect today's date:
ro_RO: Preselectați data de astăzi:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
ro_RO: Preveniți abonarea persoanelor fără acordul lor, această opțiune vă asigură o listă curată.

en: Preview
ro_RO: Previzualizează

en: Preview in new tab
ro_RO: Previzualizare într-o nouă filă

en: Preview page
ro_RO: Pagina de previzualizare

en: Preview without images
ro_RO: Previzualizare fără imagini

en: Process bounce handling now!
ro_RO: Manipularea procesului acum!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
ro_RO: Procesul a fost reactualizat pentru a evita o posibiliă pierdere a conexiunii.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
ro_RO: Procesul a fost reactualizat pentru a evita limitarea timpului.

en: Purchase
ro_RO: Cumpară

en: Purchase the premium version.
ro_RO: Achiziționează varianta premium.

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
ro_RO: Pune un formular în bara de jos a site-ului sau într-un chenar frumos în cadrul postărilor folosind plugin-urile gratuite GetConversion. Conectează-le cu MailPoet folosind <br/></br> Obţine o reducere de 30% a versiunii lor Premium accesând linkul <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
ro_RO: Puneţi cu acest plugin Premium formularul de subscriere într-un popup, bara de jos sau slide-in

en: Queue is empty!
ro_RO: Meșa este goală!

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
ro_RO: Crează rapid formulare de abonare pentru listele tale de distribuţie MailPoet folosind flexibilitatea şi puterea oferite de formularele Ninja.

en: Radio buttons
ro_RO: Butoane Radio

en: Random text or HTML
ro_RO: Text aleatoriu sau HTML

en: Random text or instructions
ro_RO: Text aleatoriu sau instrucțiuni

en: Rate
ro_RO: Evaluează

en: Read More
ro_RO: Citește mai mult

en: Read documentation
ro_RO: Citește documentația

en: Read more
ro_RO: Citește mai multe

en: Read more.
ro_RO: Citește mai mult.

en: Read online.
ro_RO: Citește în varianta online.

en: Refresh the page you current are!
ro_RO: Reâmprospătaţi pagina curentă!

en: Registration is disabled on this site.
ro_RO: Înregistrarea este dezactivată pe acest site.

en: Reinstall
ro_RO: Reinstalează

en: Reinstall MailPoet?
ro_RO: Reinstalare MailPoet?

en: Reinstall from scratch
ro_RO: Reinstalează de la zero

en: Reinstall now...
ro_RO: Reinstalează acum...

en: Remove
ro_RO: Șterge

en: Remove from all lists
ro_RO: Ștergere din toate listele

en: Remove from list
ro_RO: Ștergere din lista

en: Remove from the queue
ro_RO: Șterge din așteptare

en: Remove image
ro_RO: Șterge imagine

en: Remove link
ro_RO: Șterge link

en: Remove text
ro_RO: Șterge textul

en: Renew now.
ro_RO: Reinnoieste acum.

en: Reply-to
ro_RO: Replicați la

en: Reply-to name & email
ro_RO: Răspunde la nume & email

en: Request successful
ro_RO: Solicitare procesată cu succes

en: Resend confirmation email
ro_RO: Retrimitere email pentru confirmare.

en: Resume
ro_RO: Pornește

en: Return to MailPoet
ro_RO: Inapoi la MailPoet.

en: Roles and permissions
ro_RO: Roluri și permisii

en: SMTP Hostname
ro_RO: Numele Hostului SMTP

en: SMTP port
ro_RO: Portul SMTP

en: SPF and DKIM
ro_RO: SPF și DKIM

en: Saturday
ro_RO: Sâmbătă

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Save & close
ro_RO: Salvează & închide

en: Save and reactivate
ro_RO: Salvează și activează

en: Save as draft and close
ro_RO: Salvează ciornă și închide

en: Save changes
ro_RO: Salvați modificări

en: Save settings
ro_RO: Salvează setările

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
ro_RO: Salvat! Adaugă aceast formular la [link_widget]un widget[/link_widget]

en: Saved! The changes are already active in your widget.
ro_RO: Salvat! Modificările sunt deja active în widget-ul tău.

en: Saving default style...
ro_RO: Salvare stil implicit...

en: Saving form...
ro_RO: Salvează forma...

en: Saving newsletter...
ro_RO: Salvare newsletter...

en: Schedule
ro_RO: Programare

en: Schedule it
ro_RO: Programează-l

en: Scheduled
ro_RO: Programat

en: Scheduled to be sent in %1$s
ro_RO: Programate pentru trimitere în %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
ro_RO: Programate pentru trimitere pe %1$s

en: Search
ro_RO: Caută

en: Search newsletters
ro_RO: Caută newsletter

en: Search recipients
ro_RO: Caută destinatari

en: Search subscribers
ro_RO: Caută abonați

en: Searching...
ro_RO: Căutare...

en: Second step:  "%1$s"
ro_RO: Al doilea pas: "%1$s"

en: Secure connection
ro_RO: Conexiune securizată

en: Security Problem
ro_RO: Problemă de securitate

en: Security error.
ro_RO: Eroare de securitate.

en: Security failure during request
ro_RO: Eroare de securitate în timpul cererii

en: Segment of %1$s
ro_RO: %1$s de segmente

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Select Files
ro_RO: Selectează Fișierele

en: Select a field type:
ro_RO: Selectați un tip de câmp:

en: Select a form:
ro_RO: Selectează o formă:

en: Select all %1$s subscribers.
ro_RO: Selectează toți cei %1$s abonați.

en: Select at least 1 subscriber!
ro_RO: Selectează cel puțin 1 abonat!

en: Select list(s):
ro_RO: Alege lista(e):

en: Select the list you want to add:
ro_RO: Selectează lista pe care vrei să o adaugi:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
ro_RO: Selectați pagina care să fie afișat profilul abonatului.

en: Select your industry.
ro_RO: Selectează industria.

en: Select...
ro_RO: Selectează..

en: Selection options
ro_RO: Selecție opțiuni

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Send Process
ro_RO: Procesul de trimitere

en: Send a test mail
ro_RO: Trimite un email de test

en: Send immediately.
ro_RO: Trimite acum.

en: Send later
ro_RO: Trimite mai târziu

en: Send preview
ro_RO: Trimite previzualizare

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
ro_RO: Trimite cu un provider SMTP, o alegere excelentă pentru listele mici și mari. Am negociat oferte promoționale cu câțiva provideri pentru tine.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
ro_RO: Trimite câteva emailuri de test către tine pentru a confirma care metodă funcționează mai bine cu serverul tău.

en: Send...
ro_RO: Trimite...

en: Sender
ro_RO: Expeditor

en: Sender of notifications
ro_RO: Expeditorul notificăriilor

en: Sending
ro_RO: Trimitere

en: Sending a test email
ro_RO: Trimitere email de test

en: Sending batch of emails...
ro_RO: Trimite pachetul de emailuri...

en: Sending has resumed.
ro_RO: Trimiterea a fost pornită.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
ro_RO: Trimitere imediată când cineva se abonează la lista %1$s

en: Sending is now paused.
ro_RO: Trimiterea este acum întreruptă.

en: Sending per event
ro_RO: Trimitere per eveniment

en: Sending preview...
ro_RO: Trimitere vizualizare...

en: Sending suspended.
ro_RO: Trimiterea a fost suspendată.

en: Sendmail path
ro_RO: Calea TrimitereMail

en: Sent
ro_RO: Trimise

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
ro_RO: Trimite %2$s după ce un nou utilizator este adăugat la site-ul tău ca %1$s.

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
ro_RO: Trimite la %2$s după abonarea cuiva la lista %1$s

en: Sent On
ro_RO: Trimis pe

en: Sent daily at %1$s.
ro_RO: Trimitere zilnic la %1$s.

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
ro_RO: Trimite imediat după ce un nou utilizator este adăugat la site-ul tău ca %1$s.

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
ro_RO: Trimise lunar pe data de %1$s %2$s la %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
ro_RO: Trimise lunar pe data de %1$s la %2$s

en: Sent on
ro_RO: Trimis în

en: Sent to %1$s out of %2$s
ro_RO: Trimis către %1$s din %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
ro_RO: Trimis către %1$s abonați.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
ro_RO: Trimise săptămânal pe %1$s la %2$s

en: September
ro_RO: Septembrie

en: Set as default style.
ro_RO: Setează ca stil implicit.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Share anonymous data
ro_RO: Oferă date anonime

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
ro_RO: Oferă date anonime și ajută-ne să îmbunătățim acest plugin. [link]Citește mai multe[/link].

en: Shortcode to display total number of subscribers
ro_RO: Coduri scurte pentru a afișa numărul total al abonaților

en: Show
ro_RO: Arată

en: Show all months
ro_RO: Arată toate lunile

en: Show all themes
ro_RO: Arată toate temele

en: Show display options
ro_RO: Arată opțiunile de afișare

en: Show divider between posts
ro_RO: Arată despărțitoare între posturi

en: Size:
ro_RO: Mărimea:

en: Social Bookmark Selection
ro_RO: Selecție semne de carte sociale

en: Social bookmarks
ro_RO: Semne de carte sociale

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
ro_RO: Scuze, ai atins pragul spațiului de (%s MB).

en: Sort by
ro_RO: Sortați după:

en: Spam test results
ro_RO: Rezultatele testului spam

en: Split subscribers into %1$s pages.
ro_RO: Împarte abonații în %1$s pagini.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
ro_RO: Cercurile sau caractere ciudate sunt afișate în emailuri? Selectează tipul de codificare pentru limba ta.

en: Standard Newsletters
ro_RO: Newsletter Standard

en: Statistics
ro_RO: Statistici

en: Stats
ro_RO: Statistici

en: Stats : %1$s
ro_RO: Statistici: %1$s

en: Stats dashboard
ro_RO: Statistică tablou de bord

en: Status
ro_RO: Stare

en: Step %1$s
ro_RO: Pasul %1$s

en: Step 1:
ro_RO: Pasul 1:

en: Step 2:
ro_RO: Pasul 2:

en: Step 3:
ro_RO: Pasul 3:

en: Step 4:
ro_RO: Pasul 4:

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
ro_RO: Oprește înregistrările false de către roboți cu WangGuard, un service si plugin alb de listare gratuit.

en: Styles
ro_RO: Stiluri

en: Styles could not be saved
ro_RO: Stilurile nu au putut fi salvate

en: Styles have been saved
ro_RO: Stilurile au fost salvate

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Subject line
ro_RO: Subiect

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Subscribe in comments
ro_RO: Aboneazăte în comentarii

en: Subscribe in registration form
ro_RO: Abonează-te la înregistrare

en: Subscribe to our Newsletter
ro_RO: Abonează-te la newsletter-ul nostru

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
ro_RO: Abonați-vă la newsletter-ul nostru și alăturați-vă celor [total_subscribers] de abonați.

en: Subscribe!
ro_RO: Abonează-te!

en: Subscribed
ro_RO: Abonat

en: Subscribed on
ro_RO: Abonat la

en: Subscriber
ro_RO: Abonat

en: Subscriber Status
ro_RO: Starea abonatului

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
ro_RO: Abonatul există deja. [link]Editează[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
ro_RO: Abonatul a fost modifiat. [link]Editează din nou[/link].

en: Subscriber has been saved.
ro_RO: Abonatul a fost salvat.

en: Subscriber has not been modified.
ro_RO: Abonatul nu a fost modificat.

en: Subscriber has not been saved.
ro_RO: Abonatul nu a fost salvat.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
ro_RO: Abonatul nu a fost găsit: <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
ro_RO: Abonatul a deschis %1$s din %2$s email-uri

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
ro_RO: Abonatul a deschis %1$s din %2$s email-uri

en: Subscriber profile page
ro_RO: Pagina de profil a abonatului

en: Subscribers
ro_RO: Utilizatori

en: Subscribers can choose from these lists :
ro_RO: Abonații pot alege din aceste liste:

en: Subscribers can edit their profile
ro_RO: Abonații pot să își editeze profilul

en: Subscribers in no list
ro_RO: Abonați în nici o listă

en: Subscribers per page:
ro_RO: Abonați pe pagină:

en: Subscribers to show per page:
ro_RO: Afișarea numărului de abonați pe pagină:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
ro_RO: Abonații trebuie acum să activeze abonarea prin email pentru a putea primi newslettere. Este recomandat.

en: Subscription MailPoet
ro_RO: Abonament MailPoet

en: Subscription confirmation
ro_RO: Confirmarea abonării

en: Subscription date
ro_RO: Data abonării

en: Subscription form for your newsletters.
ro_RO: Modalitatea de abonare pentru newslettere.

en: Subscription without JavaScript is disabled.
ro_RO: Abonarea fără JavaScript a fost dezactivată.

en: Success message:
ro_RO: Mesajul de succes:

en: Successfully connected to %1$s
ro_RO: Conectat cu succes la %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
ro_RO: Trimis cu succes către <b><i>%s</i></b>

en: Sunday
ro_RO: Duminică

en: Tags: %1$s
ro_RO: Taguri: %1$s

en: Test email successfully sent to %s
ro_RO: Emailul de test a fost trimis cu succes către %s

en: Test method
ro_RO: Metodă de testare

en: Text Area
ro_RO: Zonă text

en: Text Input
ro_RO: Introducere text

en: Text of "Unsubscribe" link
ro_RO: Textul cu linkul de "Dezabonare"

en: Thanks!
ro_RO: Mulțumesc!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
ro_RO: Mulțumesc! Acum du-mă la MailPoet.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
ro_RO: Valoarea din câmpul <strong>Email</strong> introdusă (%1$s) nu este o adresă de email validă.

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
ro_RO: Valoarea din câmpul <strong>Răspunde la</strong> introdusă (%1$s) nu este o adresă de email validă.

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
ro_RO: Userul MySQL setat de tine pe site-ul WordPress (wp-config.php) nu are drepturi suficiente pentru a CREA tabele MySQL. Te rugăm schimbă acest user sau contactează administratorul site-ului tău înainte de a finaliza instalarea MailPoet, mysql erori:(%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
ro_RO: Extensia PHP openssl nu este activată pe server. Întreabă hostul tău cum o poți activa pentru a putea folosi o conexiune SSL.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
ro_RO: Procesul de trimitere a fost oprit deoarece sunt prea multe erori.

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
ro_RO: Adresa va fi adăugată la subsolul newsletter-ului. Ajută la evitarea filtrelor spam.

en: The authors have done a pretty awesome job.
ro_RO: Autorii au făcut o treabă excelentă.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
ro_RO: Adresa emailurilor sărite "%1$s" ar putea fi cauza problemei. Lasă câmpul liber și încearcă din nou.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
ro_RO: Datele pe care doriți să le importați nu par să fie în format CSV (Comma Separated Values).

en: The email ID %s is not published
ro_RO: ID-ul emailului %s nu a fost publicat

en: The email is not valid!
ro_RO: Acest email nu este valid!

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
ro_RO: Prima linie a unui fișier CSV ar trebui să conțină anteturile coloanelor: "email", "nume","prenume".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
ro_RO: Primul lucru pe care abonații tăi îl văd. Fii creativ și fă în așa fel încăt rata de succes să crească!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
ro_RO: Folderul "%1$s" nu poate fi scris, modificați drepturile de acces, astfel încât MailPoet să se poata instala cu succes.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
ro_RO: Folderul "%1$s" nu poate fi scris, modificați drepturile de acces, astfel încât MailPoet să se poată instala cu succes.

en: The form named "%1$s" has been created.
ro_RO: Forma numită "%1$s" a fost creeată.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
ro_RO: Forma numită "%1$s" a fost ștearsă.

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
ro_RO: Ultimul lot de email-uri ar trebui să înceapă să fie trimise automat în următoarele câteva minute.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
ro_RO: Lista creată automat la importarea de abonați ai pluginului: "%1$s"

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
ro_RO: Lista creată automat la instalarea MailPoet.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
ro_RO: Lista nu există sau nu poate fi ștearsă.

en: The list does not exists or cannot be synched.
ro_RO: Lista nu există sau nu poate fi sincronizată.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
ro_RO: Lista existentă în "%1$s" a fost importată automat.

en: The list has been deleted.
ro_RO: Această listă a fost ștearsă.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
ro_RO: Lista pe care ai anexat-o este prea mare pentru browser. <strong>Urcă fișierul</strong> în schimb.

en: The newsletter doesn't exist.
ro_RO: Newsletter-ul nu există.

en: The newsletter has been duplicated.
ro_RO: Newsletter-ul a fost duplicat.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
ro_RO: Newsletter-ul va fi dezactivat, va trebui să îl reactivezi după ce îl editezi din nou. Vrei să continui?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
ro_RO: Postările de mai jos au fost adăugate cu ajutorul widget-ului %sConținut recent%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
ro_RO: A doua linie a unui fișier CSV ar trebui să fie un set de valori: "joeeg@example.com","Average","Joe".

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
ro_RO: Segmentul a fost dezabonat din lista [IMPORT]

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
ro_RO: Acest segment a fost șters din programarea acestului newsletter.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
ro_RO: Segmentul a fost dezabonat din toate listele

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
ro_RO: Segmentul a fost dezabonat din lista "%1$s"

en: The selected value is already matched to another column.
ro_RO: Valoarea selectată este deja regăsită în altă coloană.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
ro_RO: Cea mai simplă soluție pentru listele mici. Hostul tău setează o limită zilnică de trimitere a mailurilor.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
ro_RO: Lista de abonați care va fi folosită pentru această campanie.

en: The theme %1$s has been installed on your site.
ro_RO: Tema %1$s a fost instalată.

en: The theme you selected could not be loaded.
ro_RO: Tema aleasă nu a putut fi încărcată.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
ro_RO: Cele două linii ale fișierului uploadat sunt ca următoarele:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
ro_RO: Browserul din dispozitivul tău nu poate fi folosit pentru a uploada fișiere. Poți încerca varianta <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">aceasta pentru dispozitivul tău</a> în schimb.

en: Theme %1$s could not be deleted.
ro_RO: Tema %1$s nu poate fi ștearsă.

en: Theme %1$s has been deleted.
ro_RO: Tema %1$s a fost ștearsă.

en: Themes
ro_RO: Teme

en: Then paste your list here
ro_RO: Apoi lipește lista aici

en: There are %1$s messages in your mailbox
ro_RO: Sunt %1$s mesaje pe mailul tău

en: There are %1$s pending email(s)
ro_RO: Sunt în așteptare %1$s email(uri)

en: There are no bounced messages to process right now!
ro_RO: Nu sunt mesaje returnate pentru a fi procesate acum!

en: There are no list to send to.
ro_RO: Nu există liste la care să fie trimis.

en: There are no messages
ro_RO: Nu sunt mesaje

en: There are no newsletters.
ro_RO: Nu există newslettere.

en: There are no posts corresponding to that search.
ro_RO: Nu există postări care să corespundă acestei căutari.

en: There is no plugin to import from.
ro_RO: Nu este nici un plugin de la care să imporți.

en: There is no subject or body in this email
ro_RO: Nu există subiect sau conținut în acest email

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
ro_RO: Trebuie să fie un plugin terț sau o problemă cu tema curentă care ne cauzează probleme la interfață. [link]Citește mai multe.[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
ro_RO: Se pare că exită o eroare la lista pe care încerci să o imporți.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ro_RO: A aparut o eroare de configurare. Contactează administratorul serverului.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
ro_RO: Nu există licentă pentru "%1$s". Dacă deții o licentă Premium, adaugă acest domeniu în [link]managerul tău de conturi[/link].

en: There's no stats to load!
ro_RO: Nu există niciun status de încărcat!

en: These tables could not be created on installation: %1$s
ro_RO: Aceste tabele nu au putut fi create la instalare: %1$s

en: Third party
ro_RO: Terți

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
ro_RO: Acest plugin Premium vă permite să adăugați forme MailPoet în multe locuri,printre care și Facebook.

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
ro_RO: Acest plugin Premium vă permite să adăugați o formă MailPoet într-un pop-up.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
ro_RO: Acest plugin premium îţi permite să pui un formular drăguţ chiar sub header. Nimic mai mult, nimic mai puţin.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
ro_RO: Acesta permite să modifici blocurile de text în HTML în editorul vizual.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
ro_RO: Acesta modifică eticheta pentru linkul de dezabonare în subsolul newsletter-ului tău.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
ro_RO: Acest motor de email funcționează pe 95&#37; servere

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
ro_RO: Acesta caracteristică nu funcționează din cauza opțiunii "Comentarii" a pluginului JetPack care este activă.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ro_RO: Această trăsătură are nevoie de cadre.  Fie cadrele sunt dezactivate fie browserul tău nu este compatibil.

en: This field contains no values
ro_RO: Acest câmp nu conţine nicio valoare

en: This field does not exist
ro_RO: Acest fișier nu există

en: This file is empty. Please try another.
ro_RO: Acest fișier este gol. Încearcă altul.

en: This file is not an image. Please try another.
ro_RO: Fișierul nu este o imagine. Încearcă altul.

en: This file type is not allowed. Please try another.
ro_RO: Acest tip de fișier nu este permis. Încearcă altul.

en: This form adds subscribers to these lists:
ro_RO: Această formă adaugă abonați la aceste liste:

en: This form does not exist
ro_RO: Această formă nu există

en: This form does not exist.
ro_RO: Forma nu există.

en: This form has already been deleted.
ro_RO: Această formă a fost deja ștearsă.

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
ro_RO: Acest plugin gratuit vă permite să construiţi şi să poziţionaţi un formular la începutul sau la sfârşitul unei postări

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
ro_RO: Acest plugin gratuit îţi permite să pui formularul în popup şi atât.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
ro_RO: Această imagine poate fi într-un articol. Sigur vrei o ștergi?

en: This is fast!
ro_RO: A fost Rapid!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
ro_RO: Este mai mare decât limita maximă. Încearcă altul.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
ro_RO: Aceasta este versiunea gratuită a unei versiuni Premium mult mai puternice.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
ro_RO: Acesta este subiectul emailului. Fii creativ din moment ce e primul lucru pe care abonații îl vor vedea.

en: This method works on 5&#37; of servers
ro_RO: Această metodă funcționează pe 5&#37; servere

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
ro_RO: Trebuie să fie în format CSV sau mai simpu lipește direct din Gmail, Hotmail sau Yahoo. Vezi [link]exemplele noastre de pe site-ul de suport[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
ro_RO: Trebuie să fie în stilul CSV. Vezi [link]exemplele de pe site-ul nostru de suport[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
ro_RO: Acest tab va fi umplut cu imagini din post-urile WordPress.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
ro_RO: Acest tab va fi umplut cu imagini din newsletter-ul curent sau anterior.

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
ro_RO: Acest text este afișat când emailurile clienților blochează imaginile, iar asta se întâmplă în majoritatea cazurilor.

en: Thursday
ro_RO: Joi

en: Time remaining: %1$s
ro_RO: Timp rămas: %1$s

en: Tired of waiting more than 48h to send your emails?
ro_RO: Sătul să aștepți mai mult de 48h pentru a trimite emailuri?

en: Title alignment
ro_RO: Aliniamentul titlului

en: Title format
ro_RO: Format titlu

en: Title position
ro_RO: Poziția titlului

en: Title:
ro_RO: Titlul:

en: Titles & text
ro_RO: Titluri & text

en: To
ro_RO: Către

en: To edit, simply click on this block of text.
ro_RO: Pentru editare, apasă pe rândul de text.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
ro_RO: Pentru a porni trimite [link]Treci pe Premium acum![/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
ro_RO: Pentru a te abona la newsletter-ul nostru pur si simplu adaugă adresa de email mai jos. Un email de confirmare va fi trimis către tine!

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
ro_RO: Către ce adresă ar trebui fie trimise emailurile sărite? Obține [link]versiunea Premium[/link] pentru ca să fie preluate automat.

en: Today you have sent %1$s emails
ro_RO: Astăzi ai trimis %1$s emailuri

en: Today's statistics
ro_RO: Statisticile de astăzi

en: Toggle Geeky Options
ro_RO: Comută Opţiunile Geeky

en: Top links
ro_RO: Top link-uri

en: Total clicks
ro_RO: Click-uri totale

en: Total number of posts or pages
ro_RO: Numărul total de posturi sau pagini

en: Total of batch
ro_RO: Total loturi

en: Total of subscribers
ro_RO: Totalul abonaților

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
ro_RO: Încearcă singur, noi am fost impresionaţi de versiunile gratuite.

en: Tuesday
ro_RO: Marți

en: Type name of your new list
ro_RO: Scrie numele noi tale liste

en: Type of date:
ro_RO: Tipul datei:

en: Unconfirmed
ro_RO: Neconfirmat

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
ro_RO: Abonaţii neconfirmaţi vor primi de acum newslettes de la tine fără a fi necesar să-şi activeze abonarea

en: Unique clicks
ro_RO: Click-uri unice

en: Unlisted
ro_RO: Nelistate

en: Unopened
ro_RO: Nedeschis

en: Unsubscribe
ro_RO: Dezabonare

en: Unsubscribe from all lists
ro_RO: Dezabonează-te din toate listele

en: Unsubscribe from list: %1$s
ro_RO: Dezabonează-te din lista: %1$s

en: Unsubscribe link
ro_RO: Link dezabonare

en: Unsubscribe page
ro_RO: Pagina pentru dezabonare

en: Unsubscribed
ro_RO: Dezabonat

en: Unsubscribed on %1$s
ro_RO: Dezabonat pe %1$s

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Update Plugin
ro_RO: Actualizare Plugin

en: Update list
ro_RO: Actualizați lista

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
ro_RO: Procedura de actualizare la versiunea MailPoet "%1$s" a eșuat!

en: Upgrade DKIM key
ro_RO: Upgradează cheia DKIM

en: Upload
ro_RO: Încarcă

en: Upload Theme (.zip)
ro_RO: Încarcă temă (.zip)

en: Upload a file
ro_RO: Încarcă un fișier

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
ro_RO: Eroare la încărcare, fișierul %1$s este prea mare! (maxim: %2$s)

en: Upload failed.
ro_RO: Upload eșuat.

en: Upload stopped.
ro_RO: Upload oprit.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ro_RO: sau

en: Use `view_in_browser_link` instead.
ro_RO: Foloseşte în loc 'view_in_browser_link'

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
ro_RO: Folosiți un email din domeniul dvs., precum <strong>info@%s</strong> pentru a evita folderul de spam, sau chiar să fiți blocat.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
ro_RO: Utilizați aceeași metodă ca cea folosită pentru site-ul dvs. WP.

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
ro_RO: Folosește acest URL în cron job: [cron_url]

en: User choice: %s
ro_RO: Alegerea utilizatorului: %s

en: User has been inserted.
ro_RO: Userul a fost introdus.

en: User has been updated.
ro_RO: Userul a fost actualizat

en: User has not been inserted.
ro_RO: Userul nu a fost introdus.

en: User has not been updated.
ro_RO: Userul nu a fost actualizat.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
ro_RO: Utilizatorii pot să își schimbe adresa de răspuns pentru newsletter-ul lor. Administratorii de rețea pot să editeze metoda de trimitere pentru fiecare site.

en: Validate for:
ro_RO: Validat pentru:

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Verify that the date in blue matches the original one.
ro_RO: Verificați ca data în albastru să se potrivească cu cea originală.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
ro_RO: Foarte puternică, dacă nu o interfață de utilizator iesita din comun.

en: View
ro_RO: Vezi

en: View all
ro_RO: Afișare toate

en: View all lists
ro_RO: Vezi toate listele

en: View all themes by %1$s
ro_RO: Vezi toate temele după %1$s

en: View author's website
ro_RO: Vezi site-ul autorului

en: View by lists
ro_RO: Vezi lista

en: View in browser link
ro_RO: Vizualizează linkul în browser

en: View newsletter
ro_RO: Vizualizează newsletter-ul

en: View stats or edit
ro_RO: Vezi statistici sau editează

en: View subscribers
ro_RO: Vedeți abonații

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
ro_RO: Vizitatorii care trimit un coment într-un post pot să se aboneze apăsând pe căsuța de abonare la newsletter.

en: Visual
ro_RO: Vizual

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
ro_RO: Vreți să începeți din nou? Totul va fi șters complet, iar apoi puteți instala MailPoet din nou.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
ro_RO: Atenție! Dacă reinstalezi această temă toate fișierele care sunt în folderul: /wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s vor fi suprascrise. Ești sigur că vrei să reinstalezi?

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
ro_RO: Nu am putut instala tema. Apare că este într-un format care nu este valid.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
ro_RO: Nu am putut găsi nicio adresă validă în primele 10 rânduri.

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
ro_RO: Am păstrat toate emailurile netrimise în queue, pentru a putea fi trimise mai târziu.

en: We received %1$s messages from the user %2$s
ro_RO: Am primit %1$s mesaje de la userul %2$s

en: We recommend this plugin as the good alternative to WPML for multilingual sites. It's lean, straightforward, and leaves your site's core largely untouched. Each language has its own site in your WordPress Multisite install. Works great with MailPoet.
ro_RO: Recomandăm acest plugin ca o alternativă bună la site-urile ce folosesc WPML mai multe limbi. Este simplu, direct şi lasă nucleul site-ului neatins. Fiecare limbă are propriul site în instalarea ta WordPress Multisite.Lucrează grozav cu MailPoet.

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
ro_RO: Vă recomandăm să configurați un "cron job". [link]Citiți mai multe[/link] pe support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
ro_RO: Eroare la contactarea API, s-ar putea ca site-ul să nu fie disponibil. Încearcă mai târziu.

en: Wednesday
ro_RO: Mercuri

en: Welcome Page!
ro_RO: Pagina de Bun Venit!

en: What type of newsletter is this?
ro_RO: Ce tip de newsletter e acesta?

en: What's new?
ro_RO: Ce este nou?

en: When a new WordPress user is added to your site...
ro_RO: Când un nou utilizator WordPress este adăugat site-ului dvs...

en: When failed permanently
ro_RO: Când eșuează permanent

en: When mailbox is full
ro_RO: Când căsuța de email este plină

en: When mailbox is not available
ro_RO: Când căsuța de email nu este disponibilă

en: When message is delayed
ro_RO: Când mesajul este întârziat

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
ro_RO: În momentul setării sistemului, este nevoie de o adresă de email diferită și o redirecționare către adresă

en: When someone subscribes
ro_RO: Când cineva se abonează

en: When someone subscribes to the list...
ro_RO: Când cineva se abonează la listă...

en: When someone unsubscribes
ro_RO: Când cineva se dezabonează

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
ro_RO: Când abonatul dă click pe linkul de activare, este redirecționat către o pagină de confirmare aleasă de către dvs.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
ro_RO: Când totul este în ceață și nu esti sigur ce să faci, redirecționază către:

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
ro_RO: Când abonatul apasă "reply" această adresă va primi emailul.

en: When there's new content...
ro_RO: Când există conținut nou...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
ro_RO: Când ești marcat ca și spammer redirecționază mesajul către

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
ro_RO: Când va trebui să confirmi că ești o ființă umană, redirecționază către:

en: When...
ro_RO: Când...

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
ro_RO: Ce fel de sumar foloseste? [link]Citește mai multe[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
ro_RO: Cine poate schimba setările MailPoet?

en: Who can create newsletters?
ro_RO: Cine poate crea newslettere?

en: Who can manage subscribers?
ro_RO: Cine poate modifica abonații?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
ro_RO: Cine poate vedea secțiunea stiluri în editorul vizual?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
ro_RO: Cine poate vedea secțiunea teme în editorul vizual?

en: Widget Settings
ro_RO: Setări Widget

en: With this segment
ro_RO: Cu acest segment

en: WordPress Posts' Images
ro_RO: Imaginile din Posturile Wordpress

en: WordPress Users
ro_RO: Utilizatori Wordpress

en: WordPress post
ro_RO: Post Wordpress

en: WordPress user display name
ro_RO: Nume utilizator Wordpress

en: Wow! Thanks for being part of our community for so long.
ro_RO: Felicitari! 
    Multumim pentru ca faceti parte din comunitate de atat de mult timp.

en: Year
ro_RO: An

en: Year, month
ro_RO: An, lună

en: Year, month, day
ro_RO: An, lună, zi

en: Yes
ro_RO: Da

en: Yes, add me to your mailing list.
ro_RO: Da, adaugă-mă la lista de mailuri.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
ro_RO: Ups! Nu a fost găsit nici un abonat.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
ro_RO: Ups! Pentru a edita un formular, trebuie să aveți cel puțin 1 listă.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
ro_RO: Ups. Ești aproape de limita de %1$s utilizatori pentru versiunea gratuită a MailPoet. Treceți pe versiunea [link]Premium[/link] și trimite fără limite, plus multe altele.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
ro_RO: Ups! Browserul tău se pare că nu este suportat. Obține ultima versiune de [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] sau [linksafari]Safari[/linksafari]. Sau se pare că merge?[link_ignore]Închide[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
ro_RO: Ups. Sunteți peste limita de 2000 utilizatori pentru versiunea gratuită a MailPoet (Total %1$s). Trimiterea este dezactivată momentan. Treceți pe versiunea [link]premium[/link] pentru a trimite un număr nelimitat.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
ro_RO: Ești pe cale să ștergi tema: %1$s. Ești sigur că vrei să faci asta?

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
ro_RO: Ești pe punctul de a trimite newsletter-ul. Te rog confirmă.

en: You are already subscribed to : %1$s
ro_RO: Ești deja abonat la: %1$s

en: You are already subscribed.
ro_RO: Ești deja abonat.

en: You are already unsubscribed.
ro_RO: Ești deja dezabonat.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
ro_RO: Poți adăuga acest domeniu în [link]managerul de conturi[/link].

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
ro_RO: Poți schimba numele și emailul predefinit pentru newsletter-ele tale. Această opțiune este folosită pentru primirea mailurilor de activare și notificările de Admin (în tabul Bază).

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
ro_RO: Poți cu ușurință să adaugi această formă temei tale [link]Zona widgeturilor[/link]

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
ro_RO: Poți chiar și %1$sbookmark-uri sociale%2$s ca acestea:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
ro_RO: Poți adăuga doar un singur widget când creezi designului unei notificări a unui post care să fie trimis imediat după ce un articol a fost publicat

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
ro_RO: Puteți selecta doar <%= chars %> elemente<%= plural %>

en: You cannot use the DKIM signature option...
ro_RO: Nu puteți folosi opțiunea semnătură DKIM...

en: You have attempted to queue too many files.
ro_RO: Ai adaugat prea multe fișiere la rând.

en: You have been a MailPoet user for %s.
ro_RO: Ati avut abonament de %s.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
ro_RO: Aveți un feedback pe aceste statistici? [link]Contactați-ne[/link] direct pentru a ne anunța.

en: You have to select at least 1 list
ro_RO: Trebuie să selectezi cel puțin 1 listă

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
ro_RO: Ai făcut o greșeală? [link]Anulează dezabonarea[/link].

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
ro_RO: Trebuie să pornești opțiunea <i>Self-signed certificates</i>

en: You may only upload 1 file.
ro_RO: Poți urca doar 1 fișier.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
ro_RO: Trebuie să activezi pluginul MailPoet Premium.

en: You need to select a type for this field
ro_RO: Trebuie să selectați un tip pentru acest câmp

en: You need to select at least one list.
ro_RO: Trebuie să selectezi cel puțin o listă.

en: You need to specify a name for this field
ro_RO: Trebuie să specificați un nume pentru acest câmp

en: You need to specify a value for your checkbox
ro_RO: Trebuie să specificați o valoare pentru această căsuța

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
ro_RO: Ai specificat o parolă SMTP dar nu ai nevoie de autentificare, aşa că poate ai dori să setezi pe ON autentificarea SMTP

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
ro_RO: Ești actualizat! E ca și cum ai următorul gadget, dar mai bun.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
ro_RO: Trebuie să știți CSS pentru a-l personaliza pe gustul dvs.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
ro_RO: Trebuie să modifici DNS tău dacă faci upgrade.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
ro_RO: Ești gata! A fost trimis cu succes prin Gmail.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
ro_RO: Ești aproape gata. Dă click pe acest [link]link[/link] pentru a activa licența cumpărată.

en: You're import file is not valid.
ro_RO: Fișierul de import nu este valid.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
ro_RO: Folosești o versiune veche de cheie DKIM care nu este suportată de Gmail.

en: You've been subscribed!
ro_RO: Ai fost abonat!

en: You've subscribed to: %1$s
ro_RO: Te-ai abonat la: %1$s

en: You've successfully subscribed.
ro_RO: Ai fost abonat cu succes.

en: You've unsubscribed!
ro_RO: Te-ai dezabonat!

en: You've updated to %1$s
ro_RO: Ați actualizat la %1$s

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
ro_RO: Campania ta Google poate conţine doar caractere latine, numere şi cratime.

en: Your Premium licence has expired.
ro_RO: Licența ta Premium a expirat.

en: Your SPF record
ro_RO: Logul tău SPF

en: Your auto newsletter has been activated.
ro_RO: Newsletter-ul automat a fost activat.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
ro_RO: Noua ta listă își așteaptă primul abonat.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
ro_RO: Browserul tău are anumite limitări în privința upload-ului de fișiere mari prin uploadare multiplă. Folosește în schimb uploader-ul pentru browser pentru fișiere mai mari de 100MB.

en: Your company's address
ro_RO: Adresa companiei

en: Your confirmation link expired, please subscribe again.
ro_RO: Linkul tău de confirmare a expirat, te rugăm subscrie din nou.

en: Your daily newsletter stats
ro_RO: Statisticile tale zilnice ale newsletter-ului

en: Your email could not be saved
ro_RO: Adresa de email nu a putut fi salvată

en: Your email has been saved
ro_RO: Adresa de email a fost salvată

en: Your email preview has been sent to %1$s
ro_RO: Previzualizarea emailului a fost trimisă la %1$s

en: Your form could not be saved.
ro_RO: Formularul dvs. nu a putut fi salvat.

en: Your form has been saved.
ro_RO: Formularul dvs. a fost salvat.

en: Your latest newsletter is being sent.
ro_RO: Ultimul newsletter a fost trimis.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
ro_RO: Licența ta nu permite mai multe domenii. Upgradează din [link]managerul tău de conturi[/link].

en: Your lists
ro_RO: Listele mele

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
ro_RO: Se poate ca localhost-ul tău să nu conțină un server de mail.  Pentru a verifica, deloghează-te și apasă "Ai uitat parola?" de pe pagina de logare. Ai primit emailul de resetare a parolei din partea Wordpress?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
ro_RO: Site-ul tău nu este încă lansat? Pune o pagină "În curând" cu un formular să captezi emailuri cu acest pluign Premium.

en: Your own website
ro_RO: Website-ul tău

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
ro_RO: Cererea ta nu a găsit nici un abonat. Schimbă filtrele!

en: Your request has failed
ro_RO: Solicitarea ta a eşuat

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
ro_RO: Setările tale ([settings]) nu pot fi trimise rapid la [number] utilizatori. Te poti aștepta la întârzieri. [link]Citește mai mult[/link]

en: Your server apparently refuses to send more emails.
ro_RO: În momentul de față servărul refuză să trimită mail multe emailuri.

en: Your server cannot run MailPoet.
ro_RO: Serverul dvs. nu poate rula MailPoet.

en: Your server doesn't support remote exchanges.
ro_RO: Serverul tău nu suportă modificări la distantă.

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
ro_RO: Serverului tău îi lipsește una sau mai multe funcții PHP pentru a funcționa corect : %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
ro_RO: Configurația servărului tău nu ne permite să finalizăm instalarea MailPoet!

en: Your settings are saved.
ro_RO: Setările tale au fost salvate.

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
ro_RO: Abonatul are nevoie de cel puțin 2 opțiuni din care să poată alege

en: Your version of PHP is outdated. If you don't upgrade soon, new versions of MailPoet won't work.
ro_RO: Versiunea de PHP folosită este veche. Dacă nu o actualizezi curând, versiunile mai noi ale MailPoet nu vor putea rula.

en: Your vote could not be recorded.
ro_RO: Votul tău nu a putut fi înregistrat.

en: Your vote has been recorded.
ro_RO: Votul tău a fost înregistrat.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
ro_RO: Hostul tău are limite. Îți sugerăm trimiterea a 70 de emailuri pe oră pentru a funcționa ok. [link]Află mai multe[/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
ro_RO: Site-ul tău se pare că nu deţine o licenţă! Autentifică-te [link] în managerul de cont

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
ro_RO: Da, funcționează. Poți începe să trimiți emailuri direct pe lună.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
ro_RO: Felicitări, te-am adăugat la lista noastră. Vei auzi de noi destul de curând.

en: [link]Dismiss[/link] this notice.
ro_RO: [link]Închide[/link] această notificare.

en: [link]Find out[/link] how you can improve this.
ro_RO: [link]Află[/link] cum poți îmbunătăți asta.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
ro_RO: [link]Ghid[/link] pentru a crea propria temă.

en: [link]Read how to update your version of PHP.[/link]
ro_RO: Citește aici cum poți actualiza versiunea ta de PHP.

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
ro_RO: [link]Citiți mai multe pe support.mailpoet.com[/link].

en: [link]Show more details.[/link]
ro_RO: [link]Arată mai multe detalii.[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
ro_RO: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] şi versiunea [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] sunt deasemeni disponibile.

en: [send_method] works with MailPoet
ro_RO: [send_method] funcționează cu MailPoet

en: above content
ro_RO: deasupra conținutului

en: above text block and image
ro_RO: desupra secțiunii de text și a imaginii

en: alternate left & right
ro_RO: alternează stânga & dreapta

en: and the footer?
ro_RO: și în josul paginii?

en: any role
ro_RO: orice rol

en: art
ro_RO: artă

en: below content
ro_RO: sub conținut

en: bounced
ro_RO: sărit

en: center
ro_RO: centru

en: day(s)
ro_RO: zi(le)

en: day(s) after.
ro_RO: zi(le) după.

en: drop content here
ro_RO: trage conținut aici

en: e.g.:smtp.mydomain.com
ro_RO: ex: smtp.mydomain.com

en: education
ro_RO: educație

en: emails
ro_RO: emailuri

en: empty
ro_RO: gol

en: every 10 minutes
ro_RO: la fiecare 10 minute

en: every 15 minutes
ro_RO: la fiecare 15 minute

en: every 2 hours
ro_RO: la fiecare 2 ore

en: every 2 minutes
ro_RO: la fiecare 2 minute

en: every 30 minutes
ro_RO: la fiecare 30 minute

en: every 5 minutes
ro_RO: la fiecare 5 minute

en: every hour
ro_RO: în fiecare oră

en: every minute
ro_RO: în fiecare minut

en: excerpt
ro_RO: sumar

en: food
ro_RO: mâncare

en: full post
ro_RO: post întreg

en: go back to Step 1
ro_RO: întoarce-te la Pasul 1

en: go to page
ro_RO: dute la pagina

en: government
ro_RO: guvern

en: has been activated.
ro_RO: a fost activat.

en: has been de-activated.
ro_RO: a fost dezactivat.

en: heading 1
ro_RO: subtitlu 1

en: heading 2
ro_RO: subtitlu 2

en: heading 3
ro_RO: subtitlu 3

en: health and sports
ro_RO: sănătate și sport

en: hey, click on this text!
ro_RO: hey, apasă aici!

en: hour(s)
ro_RO: oră(e)

en: hour(s) after.
ro_RO: oră(e) după.

en: if there's new content
ro_RO: dacă există conținut nou

en: iframe version
ro_RO: versiunea iframe

en: immediately
ro_RO: imediat

en: immediately.
ro_RO: imediat.

en: in any WordPress role
ro_RO: în orice rol WordPress

en: in text block
ro_RO: în interiorul textului

en: insurance
ro_RO: asigurare

en: left
ro_RO: stânga

en: manufacturing
ro_RO: manufacturare

en: marketing and media
ro_RO: marketing și media

en: medium
ro_RO: mediu

en: monthly every...
ro_RO: lunar de fiecare dată...

en: monthly on the...
ro_RO: lunar în...

en: moved to the trash.
ro_RO: mutat la gunoi.

en: newest
ro_RO: cele mai noi

en: no
ro_RO: nu

en: no image
ro_RO: fără imagine

en: of
ro_RO: de

en: of %1$s
ro_RO: din %1$s

en: oldest
ro_RO: cele mai vechi

en: once a day at...
ro_RO: o dată pe zi la...

en: opened
ro_RO: deschis

en: or simply [link]go back to design[/link].
ro_RO: sau mai simplu [link]întoarce-te la design[/link].

en: other
ro_RO: alte

en: photography
ro_RO: fotografie

en: play with this image
ro_RO: joacă-te cu imaginea

en: real estate
ro_RO: imobiliare

en: religious
ro_RO: religie

en: right
ro_RO: dreapta

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
ro_RO: vezi linkurile cu o [link]Licență Premium[/link].

en: selected
ro_RO: selectat

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
ro_RO: Opțiuni de adăugat

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
ro_RO: Avansat

[ctx: settings tab title]
en: Basics
ro_RO: Elemente de bază

[ctx: settings tab title]
en: Forms
ro_RO: Formulare

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
ro_RO: Trimis cu...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
ro_RO: Confirmarea Înregistrării

en: show as list
ro_RO: afișază ca listă

en: show message
ro_RO: arată mesaj

en: small
ro_RO: mic

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
ro_RO: abonații vor primi "%1$s" după import.

en: technology
ro_RO: tehnologie

en: title only
ro_RO: doar titlu

en: total max upload file size : %1$s
ro_RO: mărimea maximă pentru upload este: %1$s

en: travel
ro_RO: călătorie

en: undelivered
ro_RO: nelivrat

en: underline
ro_RO: sub linie

en: unopened
ro_RO: nedeschis

en: unsubscribed
ro_RO: dezabonat

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
ro_RO: nu a fost activat deoarece necesită<strong><a href="%s">%s</a></strong> pentru a fi instalat și activat în primul rând.

en: week(s)
ro_RO: săptămână(i)

en: week(s) after.
ro_RO: săptămână(i) după.

en: weekly on...
ro_RO: săptămânal la...

en: which you have pasted
ro_RO: pe care i-ai sărit

en: yes
ro_RO: da
